Молоді люди перебувають у пошуках цінностей життя. На порозі їх юності відкривається горизонт з чаруючими пірамідами таємниць минулого, кольоровими феєрверками сучасного і привабливого фантастичного майбутнього. Сила їх енергії наче бурхливий фонтан чи порив вітру, які не мають перешкод. Ніщо не може зупинити наснагу молодості. Сила – це її слава. А слава і є тією дорогоцінною перлиною часу юності. Вона дана Богом, як подарунок, для кожного юнака і дівчини. Її можна зберегти, а можна й втратити.
Сила і слава – це слова, які здебільшого люди звикли вживати, характеризуючи фізичні здібності, чи то прояв заслужених почестей. Але ці слова містять у собі набагато глибше значення тих одвічних цінностей, які насправді формують весь зміст життя.
Слава – це, образно кажучи, зрілий плід посіяного насіння. Слава насінини міститься в силі відтворити певний його сорт. Слава квітки – у її цвітінні. Слава яблуні- в її плодах. Слава дівчини – це здатність стати матір’ю. Слава хлопця – це здатність стати батьком. Причому не лише фізіологічно, а мається на увазі стати батьками, здатними взяти на себе відповідальність за виховання своїх дітей, щоб сміливо відпустити їх у життя. Слава людини полягає в реалізації Богом даного їй потенціалу – дарів і талантів, в яких має потребу суспільство, де вона живе. Суть всього творіння міститься в тому, аби кожна жива істота була носієм власної слави і існувала з метою її виявлення. Слава – це виявлення природи. Найбільший сором в житті – це втратити, або залишити свою славу нерозкритою. У життєвому вирі подій молодим людям часто доволі складно зробити правильний вибір, прийняти розумне рішення, сказати ТАК або НІ, відстояти свою думку, зберегти почуття власної гідності. Але що саме відіграє у цьому визначальну роль? Воля, і ще раз воля людини. Для того, щоб її застосувати, потрібна сила, тобто сила волі. Саме вона відіграє найважливішу роль у прояві слави юнацтва. Сказані слова не є спробою нового філософського підходу чи старого консервативного мислення. Звичайно, що це і не ілюзія. План Бога полягає в тому, щоб кожне його творіння, досягнувши тієї цілі, для якої було воно створене, проявляло свою унікальну славу і, таким чином, виражало в собі славу її Творця. Скажемо словами древніх мудреців: ” Давайте подивимося на все з точки зору вічності”. При такому підході до життя, а, зокрема, до даної теми, ми повинні зрозуміти , що за межами нашого розуму ще існує реальний, невидимий духовний світ з усіма своїми законами, від якого саме і залежить все видиме.
Премудрий Соломон у книзі Приповідок вживає прямий синонім до слова СЛАВА . ” Добре ім’я краще срібла і золота”. „СЛАВА” , „ ДОБРЕ ІМ’Я”, або ще „ЗНАЧИМІСТЬ” ніде не купується. Всі скарби світу не варті її ціни. На неї не має впливу земна інфляція. Вона дається Богом як подарунок для кожної людини при її народженні. Це суть творіння. Єдина ціна, яку повинна платити людина протягом свого життя, а особливо в юності, це докласти всіх можливих зусиль, старань , застосувати силу своєї волі, щоб не втратити цієї слави, не проміняти, не продати, а проявити її у всій своїй красі.
Наведу один приклад, як три дівчини сиділи у кафе та розповідали про різні історії. Одна з них розповідала про інтимні стосунки з хлопцями. Друга у відповідь голосно сміялася. А третя сиділа і ніяковіла від їх мови, опустивши очі додолу. Та раптом запитують її ті дві: “А ти маєш подібні історії з хлопцями, щоб посміятися ?” Та відповіла: “Ні, не маю, бо я ще не спала з жодним хлопцем”. “Як, що, зовсім ніколи? “, - здивовано відреагували подруги, насміявшись над нею. А та, спокійно вислухавши їх образи, відповіла:” Такою, як ви, я можу стати завжди, але такою, як я, ви вже не станете ніколи”. Яка із тих трьох дівчат, на вашу думку, заслуговує особливої поваги? Звичайно, різний читач по-різному відповість. Для світського мислення молодої людини вести мову про якісь моральні цінності у більшості випадків дорівнює абсурду. Для них це просто життєві задоволення. У більшості молодих людей є свої критерії цінностей, свої погляди, своя філософія і свої стандарти. Одним словом, чим крутіший, той сильніший - це і є стиль всього життя. А життєвий процес йде. Час творить переміни. Хтось їх ініціює, а хтось живе за ними. Хтось виграє, а хтось програє.
На життєвій дорозі приховано стільки різних пасток, що часто молодь не припускає собі й думки про їх існування. Давайте на мить замислимось.Чому молоді люди стають алкоголіками або наркоманами? Чому щойно утворені сім’ї розпадаються? Чому народжуються незаконні діти, або вони ж вбиваються за допомогою абортів? Чому багато стосунків починаються з дружби, а закінчуються ненавистю? Чому багаті стають бідними, а знатні – закінчують життя самогубством? Людина по своїй природі здатна зробити винним у всіх злиднях когось, тільки не себе. Діти звинувачують батьків, а батьки – дітей, а всі разом звинувачують владу й ціле суспільство. Ні, так не потрібно думати. Кожна людина є відповідальною за свою долю. Проблема в тому, що люди часто бувають ненавченими, або свідомо не хочуть брати на себе відповідальності. Але, наприклад, незнання закону про земне тяжіння не означає, що не впадеш з п’ятого поверху, коли ступиш за межу огорожі.
Де ж взяти сили, щоб вистояти? Як зберегти себе і повністю реалізуватися ? Ці питання повинна поставити для себе кожна молода людина. Це можна пояснити на прикладі заробітчан, які, отримавши певну суму грошей, повертаються додому, але припускають, що в дорозі їх може зупинити рекет та забрати ці гроші. Вони думають, як їх можна зберегти, всіляко страхуються. В таких ситуаціях навіть безбожники моляться. Для молодих хлопців та дівчат в світі існує реальна небезпека викрадення їх майбутньої долі. Загроза є не тільки з боку людей, які можуть вчинити насильство. Вона прихована всюди: в рекламах, газетах, журналах, на телебаченні, на дискотеках і т.п. Там спочатку ніхто не змушує, а тільки пропонують: „Спробуй, і відчуєш справжню насолоду”. Ось так потрапляють на гачок сотні тисяч молодих хлопців та дівчат, і стають згодом невільними, залежними, використаними, а в кінці - викинутими на узбіччя життя. Крім того, інші, шукаючи кращої долі через гороскопи, талісмани, гадання, дуже часто потрапляють у тенета окультизму, з якого вже самостійно виплутатись неспроможні.
Існує таке розуміння, як запізнитися в часі. Скажімо, запізнився на автобус. Це не так страшно, можна поїхати на наступному. Але коли людина запізнюється у життєвому процесі, це вже помилка, яку виправити майже неможливо, хіба що по можливості з величезними втратами. Пізно копати криницю, коли вже захотілось пити. Пізно жаліти юність, коли зістарієшся. Пізно думати про щасливу сім’ю, коли вчинена зрада. Пізно думати про здоров’я, як підсвічено СНІД. Пізно думати про славу юності, коли втрачена невинність. Пізно думати про життя, коли в очі зазирає смерть. Сьогодні ти можеш мати гроші і кайф, а завтра - відчай і порожнечу душі. Короткочасні задоволення “чужим благом” вартують дорого. Закон бумеранга емоцій не має. Що посіє людина, те й буде жати. Бережіться запізнитися у життєвому процесі.
Багато людей проколюються на тому, що надіються тільки на себе або на інших людей. І стається так, що своєї сили не вистачає, хтось підманув, а друзі залишили. Виглядає, як у тій байці. Вовки дозволили вівцям пастись на їх території, але при одній умові, що розраховуватись ті будуть власним тілом. Ось вам ціна свободи під девізом “Що хочу, те й роблю”. Такий довколишній світ, і такі його правила. Ворог людської душі – сатана, улесливо намагаючись обманути людину тимчасовими задоволеннями, лише переслідує одну мету: аби погубити її потенціал і викрасти її славу. А після цього він виставить її на посміховисько. Часто втрата власної гідності веде до останньої і самої найбільшої втрати – втрати надії. А це часто породжує самогубство. Отож, юнаки та дівчата, сьогодні для вас є добра новина. Ви народжені для того, щоб здивувати світ. Вам дарована Богом слава, як вінець краси усього Його земного творіння, і ви повинні свого часу проявити цю славу. У вас закладений великий потенціал здібностей для досягнення життєвої мети. Неодмінно потрібно стати одним із тих, хто прийме рішення не йти за натовпом. Думки людей не повинні впливати на вашу самооцінку, адже індивідуальність людини знаходиться не в судженнях людей, а в Джерелі, з якого вона взята: в Бозі , її Творцеві, Захисникові та Порадникові. Не обставини дають задоволення у житті, а саме життя є причиною створення сприятливих обставин. Потрібно прийняти рішення стати кимсь, замість того, щоб залишитися ніким. Тільки Бог, через Свого Сина Ісуса Христа може відкрити очі розуму, щоб бачити те, чого не можуть бачити природні очі. Молодь, станьте тими, ким ви маєте стати, згідно свого призначення. Підіймайтесь на свою вершину. Вона належить тільки вам. А допомогою в цьому вам може стати Бог. Признайте Його своїм Творцем і просіть Його сили для вашої волі. Нехай щира віра умаляє Вас перед Ним, а дарована Ним сила звеличує вас перед людьми.
Не втратьте, не обміняйте, не продайте своєї слави.
Станьте тими, для чого ви були народжені. Ви прийшли в той світ для того, щоб будувати сміливі плани, впевнено йти до поставленої цілі, бути активними і енергійними.
Майбутнє чекає вас!
Автор: Володимир Андрощук
Сайт: http://heavens.com.ua/
Дорогие читатели! Не скупитесь на ваши отзывы,
замечания, рецензии, пожелания авторам. И не забудьте дать
оценку произведению, которое вы прочитали - это помогает авторам
совершенствовать свои творческие способности